Která studna v Česku je nejhlubší?

Ačkoli se naše firma pyšní tím, že dokáže zmapovat místo, kde se nachází vodní zdroj, dále dokáže studny o patřičné hloubce vyvrtat a také se postaráme o další doprovodné inženýrské práce, jedno asi nedokážeme. Vyvrtat nejhlubší studnu v Česku.

 

Nejhlubší studnou u nás se chlubí více míst, většinou hradů či měst. Za prvý zámek tří císařů ve Zbirohu. Tento zámek toho zažil opravdu hodně, má velice dlouhou historii a pyšní se skvostnými unikáty, mezi něž patří i zámecká studna, která je 163 metry hluboká. A aby toho nebylo málo, byla vybudována v mimořádně tvrdé buližníkové skále a ještě se stáčí do tvaru šroubovice. Dokonce se o této studni tvrdí, že je nejhlubší hradní studnou v Evropě. 

 

Další nejhlubší studna v Česku je v Hukvaldech. Hukvaldský hrad je opředen pověstí o zazděném preclíkáři, ale také pověstí o zbojníkovi Ondrášovi, který unikl z hradu studnou, jež má být tajnou chodbou propojená s říčkou Ondřejnicí. Tato pověst může být pravdivá. Zbojník Ondráš skutečně existoval v sedmnáctém století. To, že se po provaze spustil do studny hluboké 176 metrů, není pravděpodobné. Stavba nejhlubší studny začala v 16. století na hradním nádvoří. Hloubení studny obstarávali italští zedníci a trvalo jim to rok. Dnes je vrtání studní záležitostí několika dní, ale studna nebude takto hluboká. Kdo však by si dnes nechal vrtat studnu na kopci na hradě?

 

K dalším nejhlubším studnám ještě přiřaďme Čertovu studnu na hradě Helfštýn. Vznik studny se datuje do čtrnáctého století a dosahuje hloubky 150 až 160 metrů. Všechny tyto studny, které patří k nejhlubším v Evropě, nesou vcelku poprávu označení bezedné. Nebojte, námi vrtané studny nejsou bezedné, ani studny nevrtáme déle než několik dní.


Kontaktujte nás

Kontakt - Vrtané studny VLK

VRTANÉ STUDNY

604 267 433
736 168 012
318 588 150

Výhody vrtané studny

  • Hydraulicky dokonalá vrtaná studna
  • Využívá celý zvodnělý kolektor studně
  • Stálý přítok i v době srážkového minima
  • Vydatnosti zdroje jsou řádově vyšší u vrtané studně
  • Snadné provedení (samotné vrtání studny 1-2 dny)
  • Minimální poškození stávajícího terénu (bez nákladného odvozu materiálu)
  • Jednoduchá, velice praktická instalace čerpadel vrtaných studní
  • Náklady  úměrné výsledku
vrtání studny
Copyright © Vrtané studny VLK 2008. Kvalitní vrtání studen. Vrty pro hloubková čerpadla. Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
navštivte také: Hobbyzahrada.cz
Výměna odkazů