Návratnost vrtané studny

Průměrná spotřeba vody v ČR je asi 1 hektolitr na osobu za den, to je asi 35 kubíků za rok. Při ceně, která se dnes blíží sedmdesáti korunám za m3, utratíme za vodu 2 000,- na osobu za rok. Pokud jsme ale majitelé většího pozemku (když se zajímáme o stavbu studny tak pravděpodobně jsme), pokud provozujeme například bazén nebo zahradu, kterou je třeba pravidelně zavlažovat, můžeme klidně počítat s dvojnásobnou spotřebou vody oproti průměru. Pro čtyřčlennou domácnost to tedy znamená výdaj 16 000,- za rok. 

Můžu začít s vrty studní na pozemcích bez povolení?

Jsem majitelem pozemku s obytným stavením, které vlastnili již mí prapředci, a to snad již před sto lety. Rád bych si na svém vlastním pozemku nechal vyvrtat studnu. Zajímalo by mě, zda potřebuji nějaké povolení, případně jaké povolení se pro vrty studní opatřuje?

Která studna v Česku je nejhlubší?

Ačkoli se naše firma pyšní tím, že dokáže zmapovat místo, kde se nachází vodní zdroj, dále dokáže studny o patřičné hloubce vyvrtat a také se postaráme o další doprovodné inženýrské práce, jedno asi nedokážeme. Vyvrtat nejhlubší studnu v Česku.

Vrtání studní začíná u proutkaře a končí tekoucí vodou z kohoutku

Bohulibá proutkařská činnost má dodnes svoje uplatnění a uznávanou pozici pro vrtání studní. Proutkař je vyhledávač vodního pramene pomocí větvičky známé například z komixu Čtyřlístek, kdy se větvička otočí směrem k zemi a téměř vzápětí vytryskne gejzír natlakované vody na trávník v Třeskoprskách. Proutkař ovšem není smyšlenou postavou. Především ti z nás, kteří žijí ve velkých městech, už na šarlatány typu proutkařů, kartářek, uspávačů hadů a hypnotizérů přece nevěří.

Podzemní voda je čistší a kvalitnější než voda povrchová či podpovrchová

Každý, kdo potřebuje na svůj pozemek přivést vodu – a je jedno, zda se jedná o vodu pro dům, zemědělský nebo strojírenský podnik, či jen zalévání zahrádky – stojí před dilematem dvou variant, jak vodu přivést. Mám si studnu vykopat sám, nebo s pomocí známých, či profesionálních kopáčů. Anebo mám dát přednost studni vrtané?

Jak postupovat při objednávce vrtu

Už jste si u naší firmy Vrtané studny Václav Vlk vybrali práci, kterou byste od nás požadovali. Ať je to nalezení zdroje vody, zhotovení vrtu ke studni, či tepelnému čerpadlu. Zhruba jste si vypočítali rozpočet a nyní nevíte, jak postupovat dál. Doporučujeme vám, abyste nás telefonicky kontaktovali na čísle 604 267 433, napsali e-mail, nebo nás osobně v Dobříši navštívili.

Znáte výhody vrtaných studní?

Naše firma Vlk se zabývá vrtáním studní, vyhledáváním vody, zhotovením vrtané studny včetně osazení vrtané studny skruží a vhodnou čerpací technikou, instalací vrtané studny na klíč, vrtů pro tepelná čerpadla a zhotovením kompletní projektové dokumentace potřebné k legalizaci vrtané studny. Vrtaná neboli trubní studna je vhodná jako zdroj pitné nebo užitkové vody pro nejširší okruh spotřebitelů.

Aktuální výhodné nabídky při vrtání studní

Rozhodli jste se pro vrtanou studnu, projektovou dokumentaci máte zpracovanou, nyní ale přemýšlíte, kdy si studnu necháte vrtat.

Mámo, budeme studnu vrtat, nebo kopat?

Rozhodli jste se, že si na chalupě nebo před domem necháte kopat studnu. Do toho vám začne vandrovat soused odvedle nápad, že přece vrtané studny jsou lepší. Nevíte, jakou variantu zvolit, zeptáte se tedy manželky. Jenže ta nevystudovala obor hydrologie, ale ekonomie, takže s vámi rozebírá ekonomické aspekty. Nuže, jsme tu pro vás, abychom vám poradili.

Kontaktujte nás

Kontakt - Vrtané studny VLK

VRTANÉ STUDNY

604 267 433
736 168 012
318 588 150

Výhody vrtané studny

  • Hydraulicky dokonalá vrtaná studna
  • Využívá celý zvodnělý kolektor studně
  • Stálý přítok i v době srážkového minima
  • Vydatnosti zdroje jsou řádově vyšší u vrtané studně
  • Snadné provedení (samotné vrtání studny 1-2 dny)
  • Minimální poškození stávajícího terénu (bez nákladného odvozu materiálu)
  • Jednoduchá, velice praktická instalace čerpadel vrtaných studní
  • Náklady  úměrné výsledku
vrtání studny
Copyright © Vrtané studny VLK 2008. Kvalitní vrtání studen. Vrty pro hloubková čerpadla. Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
navštivte také: Hobbyzahrada.cz
Výměna odkazů